Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. júla 2014 Jadrová energia od Energia.skTASR

Jadrové palivo pre elektráreň v Paksi chcú doviesť letecky

Letecky už palivo v regióne strednej Európe prevážali, avšak prípad, v ktorom by dodávateľskú a cieľovú krajinu delila od seba zóna vojenského konfliktu, sa ešte podľa denníka nevyskytol.

„Príprava povoľovacieho procesu prebieha, zatiaľ však ešte Celoštátny úrad pre jadrovú energiu (OAH) nedostal konkrétnu žiadosť,“ citujú noviny zástupcu generálneho riaditeľa pre jadrovú bezpečnosť OAH Szabolcsa Hullána. Podľa jeho vyjadrenia letecká preprava jadrového paliva je technicky riešiteľná, využili ju už na Slovensku i v Rumunsku.

Népszabadság v júni uviedol, že o probléme prepravy jadrového paliva rokovali členovia parlamentného výboru pre národnú bezpečnosť, kde zaznelo, že vlaky s palivom nepremávajú pre ozbrojený konflikt a neistú mocenskú situáciu v regióne.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.