Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. mája 2011 Jadrová energia od Energia.skSITA

Jadrové elektrárne v Nemecku splnili bezpečnostné testy

Nemecké atómové elektrárne spĺňajú požiadavky bezpečnosti. Bezpečnostná previerka ukázala, že žiadny reaktor na území krajiny nie je potrebné okamžite odstaviť. Podľa správy odborníkov všeobecne možno tieto zariadenia označiť za bezpečné, aj keď niektoré majú určité medzery v ochrane, napríklad v prípade havárie lietadla.

Podľa ministra životného prostredia Norberta Röttgena výsledky kontroly odhalili, že nie je dôvod, aby sa Nemecko okamžite vzdalo využívania energie z jadra. Ale štyri reaktory nie sú dostatočne zabezpečené pre prípad samovražedného útoku malého lietadla a všetky elektrárne by mali problémy, keby na nich spadlo veľké lietadlo. Prírodné katastrofy by však elektrárne zvládli.

Budúcnosť nemeckej energetiky by sa však nemala meniť. Minister dal totiž  jasne najavo, že vláda nezmení svoj nový kurz v oblasti jadrovej politiky. Inými slovami nepovolí predĺženie prevádzky reaktorov, keď dosiahnu strop svojej životnosti a postupne všetky odstaví.

TASR, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.