Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Javys jadrova a vyradovacia spolocnost.jpg
Foto: www.javys.sk
20. apríla 2023 Jadrová energia od Energia.skSITA

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť vlani dosiahla zisk 3,3 milióna eur

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) dosiahla v minulom roku zisk vo výške 3,3 milióna eur. Predstavuje to splnenie plánu na 219 %. „Kladný hospodársky výsledok sme dosiahli najmä pre dobeh zmlúv so zahraničnými partnermi v oblasti poskytovania komerčných služieb,“ informovala hovorkyňa JAVYS Miriam Žiaková. Väčšinu zisku odvedie spoločnosť štátu formou daní a dividendy.

Firma vlani preinvestovala 33,5 milióna eur, rok predtým to bolo viac ako 23 miliónov eur. „Z vlastných zdrojov sme zrealizovali projekt Odberu a likvidácie historických rádioaktívnych odpadov na území Slovenska, ktoré predstavovali pre spoločnosť environmentálnu záťaž s možným vplyvom na zdravie obyvateľov,“ podotkla Žiaková. Za minulý rok zaplatila spoločnosť JAVYS daň z príjmov vo výške 3 milióny eur.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a. s., zabezpečuje v SR činnosti v oblasti záverečnej časti jadrovej energetiky. Medzi jej hlavné aktivity patrí vyraďovanie jadrových elektrární A1 a V1, nakladanie s rádioaktívnymi odpadmi, vyhoreným jadrovým palivom, inštitucionálnym rádioaktívnymi odpadmi a zachytenými rádioaktívnymi materiálmi v rámci územia SR.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.