Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Špeciálny tím JAVYS počas nakladania historického rádioaktívneho odpadu z depozitu Úradu verejného zdravotníctva v Žiline spoločnosťou JAVYS
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/Milo Fabian
18. januára 2023 Jadrová energia od Energia.skSITA

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť v vlani uskutočnila päť prepráv vyhoretého jadrového paliva

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) v minulom roku uskutočnila päť prepráv vyhoretého jadrového paliva a zabezpečovala päť prepráv čerstvého jadrového paliva.

Ako informovala hovorkyňa JAVYS Miriam Žiaková, okrem toho zabezpečovala firma činnosti technickej a havarijnej skupiny pri realizácii piatich prepráv čerstvého jadrového paliva od producenta pre prevádzkované bloky jadrových elektrární.

Transporty čerstvého a vyhoretého jadrového paliva a ďalšie nakladanie s vyhoretým jadrovým palivom patria medzi činnosti, ktoré vykonávame na základe potrebných povolení dozorných orgánov, disponujeme odborným personálom a prostriedkami potrebnými na výkon týchto činnosti, ktoré realizujeme s maximálnym ohľadom na životné prostredie a pri zachovaní vysokého štandardu jadrovej bezpečnosti,“ dodala Žiaková.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť zabezpečuje v SR činnosti v oblasti záverečnej časti jadrovej energetiky. Medzi jej hlavné aktivity patrí vyraďovanie jadrových elektrární A1 a V1, nakladanie s rádioaktívnymi odpadmi, vyhoreným jadrovým palivom, inštitucionálnym rádioaktívnymi odpadmi a zachytenými rádioaktívnymi materiálmi v rámci územia SR.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.