Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Javys jadrova a vyradovacia spolocnost.jpg
Foto: www.javys.sk
15. januára 2024 Jadrová energia od Energia.skSITA

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť počas uplynulého roka nezaznamenala žiadny pracovný úraz či požiar

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) v minulom roku nezaznamenala žiadny pracovný úraz či požiar. Ako ďalej informovala hovorkyňa spoločnosti Miriam Žiaková, ukazovateľ úrazovosti poskytuje ucelený obraz o stave bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci v spoločnosti.

Aby JAVYS eliminoval rizika na čo najnižšiu úroveň, musí klásť maximálny dôraz na dodržiavanie požiadaviek v oblasti ochrany zdravia pri práci a ochrany pred požiarmi na všetkých pracoviskách súvisiacich s nakladaním s rádioaktívnymi odpadmi, vyhoretým jadrovým palivom a pri vyraďovaní jadrových elektrární V1 a A1 v Jaslovských Bohuniciach,“ dodala Žiaková.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť zabezpečuje v SR činnosti v oblasti záverečnej časti jadrovej energetiky. Medzi jej hlavné aktivity patrí vyraďovanie jadrových elektrární A1 a V1, nakladanie s rádioaktívnymi odpadmi, vyhoreným jadrovým palivom, inštitucionálnym rádioaktívnymi odpadmi a zachytenými rádioaktívnymi materiálmi v rámci územia SR.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.