Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. júna 2011 Jadrová energia od Energia.skSITA

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť má nového šéfa

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a.s. (JAVYS) má nového šéfa. Predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom sa stal Ján Horváth. Ten vo funkcii vystriedal Petra Mitku, ktorý z funkcie odišiel na vlastnú žiadosť. Ministerstvo hospodárstva SR (MH), ako jediný akcionár, súčasne vymenoval za podpredsedu predstavenstva firmy JAVYS Miroslava Oberta a za člena predstavenstva Milana Orešanského.

Nový šéf spoločnosti JAVYS Ján Horváth pracuje v oblasti jadrovej energetiky od roku 1993. Pôsobil v atómovej elektrárni v Jaslovských Bohuniciach. Od roku 2006 pôsobil v Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti ako vrchný riaditeľ divízie bezpečnosti, vedúci sekcie bezpečnosti a od roku 2010 ako člen predstavenstva a riaditeľ divízie bezpečnosti.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť vznikla premenovaním firmy GovCo, a.s., ktorá prevzala zodpovednosť za prevádzkovanie jadrovej elektrárne V1 od 1. apríla 2006 na základe rozhodnutia vlády SR o privatizácii 66-percentného podielu Slovenských elektrární. Spoločnosť GovCo vznikla 6. júla 2005 a jej jediným akcionárom sa stal štát v zastúpení Ministerstva hospodárstva SR. Okrem elektrárne V1 Jaslovské Bohunice prevzala spoločnosť GovCo zodpovednosť aj za vyraďovanie jadrovoenergetických zariadení a za zaobchádzanie s rádioaktívnymi odpadmi a vyhoreným jadrovým palivom.

Zdroj: (c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.