Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. septembra 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

J. Miškov dohodol s Ukrajinou garancie bezpečnosti dodávok ruského plynu

Miškov sa so svojim ukrajinským kolegom stretol v rámci prebiehajúceho 3. zasadnutia medzivládnej slovensko-ukrajinskej komisie pre hospodársku a vedecko-technickú spoluprácu. Komisia dospela k záveru, že súčasný centrálny koridor pre prepravu ruského plynu do Európy je mimoriadne významný a je v záujme oboch krajín tento stav čo najdlhšie udržať.

Obidve strany sa preto dohodli, že ich zástupcovia budú spolupracovať pri možnosti tranzitu plynu na ukrajinsko-slovenskej hranici v reverznom režime, ako aj pri možnosti využitia zásobníkov plynu na Ukrajine pre tranzitných užívateľov. Výsledok rokovaní spečatili obaja ministri podpismi záverečného protokolu, popri ktorom boli podpísané aj viaceré memorandá o spolupráci medzi konkrétnymi spoločnosťami.

Paralelne s rokovaním komisie sa uskutočnili rokovania predstaviteľov ukrajinských firiem UKRHYDROENERGO, TURBOATOM, UKRTRANSGAZ a UKŽELEZNICA so slovenskými firmami STM Power, STM Energy, A. En Slovensko a ENERGO AQUA o spolupráci v oblasti energetiky, účasti na modernizácii ukrajinskej plynovej tranzitnej sústavy, výstavby a rekonštrukcií veľkých a malých vodných elektrární a dodávky zariadení do nich.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.