Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. apríla 2016 Plyn a ropa od Energia.skTASR

J. Kopač: Európa nepotrebuje plynovod Nord Stream 2

„Nevidím žiadny ekonomický dôvod na realizáciu tohto projektu,“ povedal Kopač v súvislosti s plánovanou výstavbou plynovodu Nord Stream 2. Zároveň dodal, že ani z geostrategického hľadiska Európa projekt nepotrebuje. Podľa neho súčasné plynovody, vrátane tých, ktoré prechádzajú cez územie Ukrajiny, dokážu zabezpečiť dodávku zemného plynu z Ruska do krajín Európskej únie.

Čo sa týka ruského plynu a samotného ukrajinského trhu, Kopač uviedol, že Ukrajina by sa v budúcnosti mohla zaobísť bez zemného plynu z Ruska. „Myslím si, že by to zvládli,“ povedal Kopač. Ako dodal, krajina má vlastné zdroje a v prípade, že zlepší energetickú efektívnosť, mohla by sa časom stať vývozcom plynu.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.