Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. júla 2011 Ostatné od Energia.skTASR

J. Holjenčík: Regulačný úrad už odmieta hrať úlohu murína

„Vedie ma k tomu skutočnosť, že tlak na svojich nominantov v distribučných spoločnostiach ako puncovaný bojovník proti vysokým cenám elektriny mohlo MH SR vyvíjať už dávno, a nie po ohlásení kontrol úradu,“ uviedol dnes Holjenčík v reakcii na nedávne vyjadrenia najvyšších predstaviteľov rezortu hospodárstva na adresu ÚRSO.

„Úrad už odmieta hrať úlohu murína, ktorý vykonáva nezávideniahodnú robotu na to, aby ministerstvo profitovalo z výsledkov jeho práce. Nehovoriac o tom, že sa mu z jeho strany väčšinou namiesto uznania dostáva označenie za verejného nepriateľa. Úrad má už dosť toho, že ministerstvo ho mediálne prezentuje ako svoju podriadenú organizáciu, ktorej akože zlé výsledky musí naprávať a ktorej dobré výsledky majú byť automaticky chápané ako jeho prozreteľné zásahy,“ pokračoval Holjenčík.

Regulačný úrad podľa neho konal a vždy bude konať autonómne a podľa zákona. „Na to nepotrebuje žiadnu kuratelu ministerstva hospodárstva,“ dodal šéf Rady pre reguláciu.

Štátny tajomník MH SR Kristián Takáč 25. júla oznámil, že rezort z dôvodu zamedzenia prílišnému boomu solárnych elektrární požiadal Štátnu energetickú inšpekciu (ŠEI), aby vykonávala fyzickú kontrolu fotovoltických zariadení, ktoré mali k 30. júnu 2011 právoplatné stavebné povolenia a overenia o úspešne vykonanej kolaudačnej a funkčnej skúške.

Takáč zároveň pripomenul, že rezort hospodárstva už dávnejšie vyzval ÚRSO, aby zverejnil všetky relevantné zistenia o fyzickom stave fotovoltických elektrární a aby tiež poskytol súčinnosť orgánom činným v trestnom konaní. „Zároveň sme takisto ÚRSO požiadali, aby pri projektoch, u ktorých úrad zistil konanie v rozpore so zákonom, nevydal cenové rozhodnutie,“ dodal štátny tajomník.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.