Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jozef Holjenčík
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: energia.sk / Michal Jesenič
2. decembra 2010 Ostatné od Energia.skSITA

J. Holjenčík: Miškov nechce diskutovať

Zastupujúci šéf Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) odmieta obvinenia, že regulačný úrad nevykonáva svoju funkciu nezávisle a autonómne. „Frekvencia a intenzita týchto útokov sa zvýšila hlavne po mojom nástupe do funkcie predsedu Rady pre reguláciu a kulminovala v tomto roku, ktorý ako vieme bol rokom volebným,“ vyhlásil včera na tlačovej konferencii Jozef Holjenčík.

ÚRSO v tomto roku odmietol 8 návrhov na zvýšenie ceny plynu pre domácnosti od SPP. Podľa Holjenčíka sa tento fakt v médiách zneužíva ako údajný dôkaz politickej podriadenosti regulačného úradu voči bývalej vláde Roberta Fica. „Takéto lacné populistické hodnotenia boli prezentované bez akejkoľvek snahy o poznanie objektívnej situácie, argumentov a postupov úradu,“ vysvetlil.

Holjenčík: Miškov odmieta diskutovať

Spor s ministrom hospodárstva a výstavby Jurajom Miškovom je podľa Holjenčíka dôsledkom nedostatočnej komunikácie. Holjenčík v súčasnosti zastáva tiež funkciu zastupujúceho predsedu ÚRSO. Juraj Miškov ho niekoľkokrát opakovane vyzval, aby predložil vláde návrh nominácie na tento post.

„Pán minister mi však svoje výzvy adresoval výlučne cez médiá a vo svojich vyjadreniach zachádzal za hranicu vecnosti a uchyľoval sa k nenápadným invektívam. Domnievam sa, že vo vzťahu k regulačnému úradu si neadekvátne zosobuje hovoriť za celú vládu SR a spochybňuje tým právny systém SR ako aj nariadenia Európskej únie,“ uzavrel.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.