Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. marca 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

J. FIGEĽ: Výnos z predaja teplární by sa mohol využiť na oddlženie nemocníc

KDH v minulosti presadzovalo, aby sa časť akcií štátnych teplární bezodplatne previedla na mestá, v ktorých sídlia. Figeľ však dnes pripustil, že budú súhlasiť aj so 100-% predajom súkromnému investorovi. „Neboli sme zásadne proti 100-% odpredaju. Považovali sme za rozumné diskutovať aj o alternatíve, ktorá kombinuje vlastníctvo,“ vysvetlil. Práve predaj celého štátneho podielu presadzujú spoločne Fond národného majetku (FNM), ministerstvo hospodárstva a rezort financií.

Rozdelenie výnosu z privatizácie teplárenských spoločností bude podľa ministra hospodárstva Juraja Miškova (SaS) ešte predmetom koaličných rozhovorov. „Mali by sme uvažovať spôsobom, aby sme rozdelili výnos pre budúce generácie, to znamená pre naše deti, na súčasné generácie, ktorým by sme pomohli, a takisto by sme boli radi, ak by sme časť výnosu rozdelili aj starším generáciám, ktoré sa podieľali na vytváraní týchto hodnôt, pretože si to podľa mňa zaslúžia,“ konštatoval Miškov.

FNM vo svojej analýze, ktorou sa v blízkej budúcnosti bude zaoberať vláda, hodnotil viacero alternatív privatizácie teplární. Okrem 100-% podielu aj predaj 67 % alebo 51 % akcií súkromnému investorovi a bezodplatný prevod zvyšného podielu na príslušné mesto, v ktorom sa tepláreň nachádza. Upozorňuje pritom na skutočnosť, že prípadná kúpna cena je investormi v takomto prípade znižovaná o diskont za obmedzenie kontroly.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.