Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

INVESTÍCIE: eustream podpísal zmluvu na dva turbokompresory s Rolls-Royce

„Inštalácia dvoch nových turbokompresorov s celkovým výkonom 66 megawattov (MW) pre kompresorovú stanicu vo Veľkých Zlievcach patrí medzi dôležité investície do medzinárodnej prepravnej siete, ktorú prevádzkuje spoločnosť eustream,“ informovala manažérka spoločnosti pre vzťahy s verejnosťou Danica Beharková.

„Výmena starých turbín za nové turbokompresory je v súlade s dlhodobými prioritami spoločnosti eustream neustále zvyšovať spoľahlivosť a bezpečnosť prepravy zemného plynu na európsky trh. Nové technológie navyše minimalizujú dopad našej činnosti na životné prostredie a sú plne v súlade s prísnymi emisnými limitmi,“ zdôraznil predseda predstavenstva a. s. eustream Antoine Jourdain.

Spoločnosť eustream v nasledujúcich piatich rokoch plánuje do modernizácie a rozvoja prepravnej siete investovať niekoľko stoviek miliónov eur. Hlavným cieľom je nahrádzanie starých technológií, dodržiavanie prísnych limitov emisií, bezpečnosť a spoľahlivosť systému a výkonnosť prevádzky.

Eustream, a. s., je najväčší prepravca zemného plynu v EÚ s prepravnou kapacitou viac ako 90 miliárd kubických metrov ročne. Zabezpečuje prístup do slovenskej prepravnej siete transparentným a nediskriminačným spôsobom a poskytuje kompletné služby v oblasti prepravy plynu. Hlavnými obchodnými partnermi spoločnosti sú medzinárodné energetické spoločnosti.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.