Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. júna 2016 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Investície do zelenej energie boli vlani rekordné

K rastu inštalovaného výkonu prispel pokles nákladov na produkciu slnečnej a veternej energie, vďaka čomu môžu obnoviteľné zdroje lepšie konkurovať fosílnym palivám. Priaznivé dôsledky ale mali rovnako vládne opatrenia na podporu čistej energie.

„Na týchto výsledkoch je skutočne pozoruhodné, že sa dosiahli v dobe, kedy sa ceny fosílnych palív nachádzajú na historických minimách a že obnoviteľné zdroje zostali výrazne znevýhodnené z hľadiska vládnych dotácií. Na každý dolár vynaložený na podporu obnoviteľných zdrojov pripadli takmer štyri doláre použité na udržanie závislosti na fosílnych palivách,“ uviedla výkonná tajomníčka REN21 Christine Linsová.

REN21 vo svojej správe rovnako upozornila, že investície do OZE boli v minulom roku po prvýkrát v histórii vyššie v rozvíjajúcich sa ekonomikách než vo vyspelých priemyselných krajinách.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.