Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mekka-putnici
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Pútnici smerujúci do Mekky. Foto: Flickr.com/Acizane (Licencia Creative Commons)
15. decembra 2011 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

„Inteligentné mestá“ vylepšia infraštruktúru

V rozvoji provincie obrovské príležitostí. Hlavou diskutovanou témou bol zámer integrácie „smart city dizajnu“ do kultúrneho dedičstva UNESCO. Okrem toho diskutovali aj o plánovaní, navrhovaní a implementácii pokročilých infraštruktúr, ktoré by uľahčili prepravu i  služby pre pútnikov smerujúcich do mesta Mekka.

Spoločnosť Schneider Electric, ktorá sa tiež zúčastnila summitu, predložila návrh, kde kombinuje „inteligentné mesto“ a state-of-the-art hardvérom, softvér a ponúka služby, ktoré poskytnú vyššiu účinnosť infraštruktúry, zvýšenie udržateľnosti a zlepšenie mestských zariadení. Zabezpečili by sa tak okamžité i dlhodobé potreby provincie.

„Naše moderné inteligentné mesto kombinuje množstvo aplikácií, ktoré pomôžu realizovať ambiciózne plány a prinesie úsporu energie až o 30%. Riešenie pre tento typ mesta v sebe zahŕňa implementáciu smart gridov. Mohli by sme tak regulovať dopyt po elektrine, “ smart water – inteligentné vody“ by zas usmerňovali rastúci dopyt po vode a „inteligentné budovy a domy“ by zas optimalizovali spotrebu zdrojov, čím by sme zabezpečili premenu nemocníc ako ajostatných centier na zelené budovy, “ uviedol Christophe Campagne, prezident Schneider Electric v Saudskej Arábii.

Účastníci summitu diskutovali aj o prijatí udržateľných postupov pre rozvoj projektov v meste Jeddah.

(c) energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.