Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

Integrované osvetlenie Mierového námestia v Trenčíne bude len druhým v Európe

Ako informoval primátor Trenčína Richard Rybníček, nové moderné osvetlenie bude spĺňať maximálne požiadavky na SmartCity. V osvetľovacom stĺpe bude zabudované osvetlenie, reproduktor, wifi, kamera, výstražné osvetľovacie prúžky, zásuvky na nabíjanie mobilných telefónov a predpríprava aj pre nabíjačky na elektromobily.

„My ako mesto budeme môcť púšťať počas nejakých výročí do reproduktorov napríklad vážnu hudbu. Človek, keď bude prechádzať centrom mesta, bude počuť peknú hudbu a možno nebude počuť rôzne bliakanie z prevádzok, každú chvíľku iné. Ja by som bol rád, keby sme takéto stĺpy nainštalovali postupne aj na Štúrove námestie, na Hviezdoslavovu ulicu a neskôr možno do celého mesta,“ skonštatoval Rybníček s tým, že doteraz pre nové integrované osvetlenie uložili asi desať kilometrov optických, silnoprúdových a slaboprúdových káblov.

Komplexná rekonštrukcia Mierového námestia v Trenčíne sa začala tento rok. Pôvodne mala byť dokončená do decembra, archeologické nálezy a staré potrubia odsunuli termín ukončenia na koniec apríla budúceho roku.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.