Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
europska komisia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com/ tiseb (licencia Creative Commons)
30. septembra 2010 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Inšpekcia z Bruselu si dnes a zajtra posvieti na ČEZ

Český pološtátny koncern ČEZ dnes a zajtra hostí inšpektorov z protimonopolnej sekcie Európskej komisie, uviedol pre český denník Mladá fronta Dnes (MfD) hovorca firmy Ladislav Kříž. Brusel bude päť manažérov ČEZ-u vypočúvať vo veci podozrenie, že spoločnosť bránila konkurentom vstúpiť na trh s elektrickou energiou.

„Ide o ľudí z divízií investícií a obchodu,“ doplnil Kříž. Podľa informácií MfD, jedným z vypočúvaných je i riaditeľ útvaru prípravy investícií Peter Szénásy, ktorý zodpovedá za výstavbu nových elektrární. O elektrine sa chce bruselská inšpekcia rozprávať aj v súvislosti s obchodovaním, nie iba s výrobou. Budú ju zaujímať určité „špecifické dokumenty“. Česká spoločnosť ČEZ to odmietla komentovať.

Európska komisia sa na inšpekciu v ČEZ-e ohlásila po tom, čo na začiatku septembra dostala od firmy vyplnený dotazník, ktorý sa týkal vecí spojených s trhom s uhlím a elektrinou. Brusel bol v ČEZ-e na kontrole naposledy na konci minulého novembra; Európska komisia vtedy v ČR skontrolovala i Severočeské bane a Energetický priemyslový holding.

ČTK, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.