Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. novembra 2011 Ostatné od Energia.skSITA

Inovátori chcú ísť do Silicon Valley

Slávnostné odovzdávanie historicky prvých cien Startup Awards.SK sa bude konať 17. novembra 2011 v Bratislave. Náročný výberový proces bude ukončený galavečerom, počas ktorého odborná porota vyhlási štyri najlepšie inovatívne firmy zo Slovenska. Hlavnou cenou pre víťazov je trojmesačný pobyt v Plug and Play Tech Center v Silicon Valley v USA, ktorý zabezpečí agentúra SARIO v rámci Slovenského start-up rozvojového programu. Víťazi tak získajú jedinečný prístup k investorom, mentorom a veľkú pomoc pri rozvíjaní firmy.

Medzi prihlásenými startupmi sú dominantne technologické projekty a prototypy mobilných aplikácií.

„Hlavným zámerom Slovenského start-up rozvojového programu je vytvoriť mechanizmus na podporu a rozvoj slovenských firiem orientovaných na inovácie a technológie, za účelom ich budúceho vstupu na svetový trh,“ hovorí Róbert Šimončič, generálny riaditeľ SARIO.

„Kvalitou a množstvom prihlásených startupov sme pozitívne prekvapení. Mnoho z nich našlo potrebnú motiváciu zviditeľniť sa práve v Startup Awards.SK,“ pripomína Ivan Štefunko zo spoločnosti Neulogy, ktorá vystupuje v úlohe odborného garanta súťaže.

Startup Awards.SK podporili spoločnosti Dell a KPMG. Spoločnosť Dell je generálnym partnerom súťaže a KMPG hlavným partnerom.

Viac informácií o priebehu Startup Awards.SK nájdete na startupawards.sk

Zdroj: Neulogy, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.