Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. mája 2010 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

India zverejnila správu o emisiách CO2

Množstvo skleníkových plynov v Indii sa po viac než dekáde zvýšilo o 58 %. Tento stav dokumentuje nová štatistika indickej vlády. Podľa nej tvorili emisie CO2 v roku 2007 približne 1,9 mld. ton. Vláda prisľúbila report o emisiách aktualizovať každé dva roky.

Na raste emisií CO2 sa viac než polovicou podieľal energetický sektor. Najmä v dôsledku spaľovania uhlia, ktoré ostáva takmer jediným zdrojom pre výrobu elektrickej energie v krajine, informuje agentúra AFP. Druhým najväčším znečisťovateľom je priemysel, po ňom nasleduje poľnohospodársky sektor.

Naposledy vláda zverejnila štatistiky o množstve emisií v roku 1994. Podľa ministra pre životné prostredie a lesy, Jairama Ramesha, sa jedná o prvú správu zo skupiny rozvojových krajín s aktualizovanými číslami.

India patrí piate miesto v rebríčku najväčších znečisťovateľov na svete, informuje The Guardian. Na čele sú USA, nasleduje Čína, EÚ a Rusko.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.