Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. augusta 2017 Plyn a ropa od Energia.skSITA

IEA zvýšila odhad rastu dopytu po rope na tento rok

Agentúra tiež v piatok vo svojej pravidelnej mesačnej správe o situácii na trhu uviedla, že o 1,4 milióna barelov denne sa dopyt zvýši v budúcom roku.

Vyšší dopyt by tak mal pomôcť kompenzovať rast ťažby ropy v Severnej Amerike i neschopnosť signatárov Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) dodržiavať dohodu o obmedzovaní produkcie. Na konci budúceho roka by celosvetový dopyt po rope mal dosiahnuť už 100,1 milióna barelov denne, odhaduje agentúra.

„Dopyt sa medziročne zvyšuje rýchlejšie, než sme predpokladali, čo by malo povzbudiť producentov,“ uviedla IEA.

OPEC podľa prepočtov agentúry obmedzuje ťažbu ropy o 1,2 milióna barelov denne a Rusko spolu s ostatnými producentmi mimo OPEC asi o polovicu tohto objemu.

Avšak dohodu o obmedzení ťažby OPEC v júli dodržiaval len asi zo 75 percent, čo bolo najmenej v tomto roku, uviedla IEA.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.