Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. februára 2011 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

Identifikácia projektov v oblasti bioplynu na Slovensku

Slovensko bude spoločne s ostatnými krajinami strednej Európy využívať bioplyn inovatívnym spôsobom. Zapojilo sa do projektu „SEBE – Sustainable and Innovative European Biogas Environment“. Okrem našej krajiny sa tiež zapojili i Rakúsko, Česko, Nemecko, Maďarsko, Taliansko, Poľsko, Slovinsko a Rumunsko, informoval Gabriel Adamek, riaditeľ Občianskeho združenia No Gravity, ktoré je projektovým partnerom za Slovensko.

„Know-how pochádza z krajín, ktoré sa už dlhšie obdobie venujú výrobe a využitiu bioplynu, ako Rakúsko, Nemecko a Taliansko. Investovaných bude viac ako 3,2 milióna eur. S celkovým rozpočtom je tak spustený najväčší projekt týkajúci sa bioplynu v strednej Európe,“ uviedol Adamek. Financovanie projektu 75-% podielom preberie predovšetkým EÚ cez ERDF.

Začiatkom marca 2011 začína Občianske združenie prieskum jednotlivých realizovateľných príležitostí výroby a využitia bioplynu na Slovensku. Počas nasledujúcich 6 mesiacov pripraví OZ No Gravity portfólio najzaujímavejších projektov. Záujemcovia o spoluprácu pre výrobu a využitie bioplynu z oblasti živočíšnej, rastlinnej výroby, potravinárstva, komunálneho sektora a i. sa môžu informovať u slovenského partnera projektu.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.