Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. marca 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

IBM vstupuje do ringu proti bezpečnostným hrozbám

Firmy sa dnes usilujú chrániť pred neustále sa vyvíjajúcimi formami prienikov do údajov, akými sú krádeže zamestnaneckých alebo zákazníckych dát, informácií o kreditných kartách alebo duševného vlastníctva. Doteraz mnohé firmy neboli schopné vybudovať obranný systém, pretože skladali riešenia z technológií, ktoré neboli integrované do inteligentného a automatizovaného celku. Systém „plátania“ vytváral medzery, ktoré hackeri dokázali využiť.

Tento problém rieši bezpečnostná informačná platforma QRadar z dielne Q1 Labs, ktorú spoločnosť IBM kúpila minulú jeseň. Slúži ako kontrolné centrum, ktoré v reálnom čase integruje bezpečnostné údaje z viac ako 400 rôznych zdrojov.

V čom je platforma prelomová:

  • Informácie o hrozbách: platforma dokáže pracovať s informáciami z najväčšej databázy hrozieb a zraniteľných miest na svete tzv. „IBM X–Force Threat Inteligence Feed“, ktorá vychádza z denného monitorovania 13 miliárd bezpečnostných udalostí od 4 000 klientov vo vyše 130 krajinách. Zozbierané informácie môžu odhaliť správanie, ktoré poukazuje na pokročilé a trvalé hrozby (Advanced Persistent Threats).
  • Prehľad o firemných aktivitách: platforma zjednotí udalosti pokrývajúce 4 oblasti organizačného rizika (infraštruktúra, ľudia, aplikácie a dáta) zozbierané z produktov od IBM i konkurencie.
  • Presná analýza v ére veľkých dát (Big Data): platforma umožňuje ísť na úroveň základných dát, a tým pomáha analyzovať okolnosti, ktoré vychádzajú z informácií o prístupe do siete cez periférne zariadenia až po aktivity priamo na databáze v samom centre firemného diania.

„Riešenie, keď sa k bezpečnosti pristupuje od prípadu k prípadu, jednoducho nefunguje,“ povedal Brendan Hannigan, generálny manažér bezpečnostných systémov IBM. „Využitím analytických nástrojov a poznatkov o najnovších hrozbách, ako aj integráciou kľúčových bezpečnostných prvkov, plánuje IBM poskytovať prediktívne informácie a prehľady, čím sa dosiahne aj širší záber bezpečnosti.“

Vďaka hlbšej integrácii dokáže analytická platforma rýchlo identifikovať abnormálne aktivity – a to kombináciou kontextových poznatkov o najnovších hrozbách a metódach, ktoré využívajú hackeri, s analýzou aktivít na firemnej informačnej infraštruktúre. V budúcnosti napríklad platforma dokáže odhaliť, keď po niekoľkých nesprávnych prihláseniach do databázaového servera zrazu užívateľ uspeje a získa prístup k tabuľkám o kreditných kartách, ktoré následne natiahne na neznámu stránku.

„Vybrali sme si platformu QRadar, aby sme dokázali naplniť našu víziu inteligentnej platformy, ktorá poslúži ako centrálny nervový systém pre celofiremný monitoring,“ povedal Ken Major, bezpečnostný manažér v AmeriCU Credit Union. „Umožňuje nám dosiahnuť naše ciele, splniť štandardy odvetvia a súlad s legislatívou.”

Zdroj: IBM

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.