Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. mája 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

IBM pomohla Allianz SP optimalizovať úložné systémy

Ako líder na slovenskom poistnom trhu sa Allianz – SP intenzívne zameriava na neustále zlepšovanie poskytovaných služieb. V súčasnosti spravuje viac ako 6,8 milióna poistných zmlúv a dynamický nárast informácií v systémoch sa odráža na rastúcich požiadavkách na úložný priestor. Úmerne s rastom diskovej kapacity rastú aj nároky na energiu a údržbu. Správa komplexnej diskovej infraštruktúry od viacerých výrobcov sa zároveň stávala zložitejšou, klesala prehľadnosť a flexibilita reakcií na požiadavky biznisu.

„Každý diskový systém mal vlastné unikátne prostredie pre správu a ostávala na nich voľná kapacita, ktorú bolo veľmi problematické vhodne spravovať. Prípadné premiestnenie dátového úložiska medzi diskovými systémami vyžadovalo odstávky,” objasnil východiskovú situáciu Ladislav Lintner, Storage administrátor Allianz – SP.

Riešenie od IBM umožnilo zlepšiť štruktúru nákladov, efektívnejšie využívať kapacitu diskových systémov a rovnomerne zaťažiť hardvérové komponenty diskových systémov. „Zaviedli sme jednotné prostredie pre správu diskového priestoru a spomalenie nárastu potrebnej diskovej kapacity sa odrazilo v úsporách servisných a energetických nákladov, najmä z pohľadu napájania a klimatizácie,“ zdôraznil Ladislav Lintner. „Veľmi dôležitým výsledkom optimalizácie je možnosť dosiahnuť prakticky bezodstávkovú prevádzku pri plánovaných servisných zásahoch, ako aj možnosť monitorovať zaťaženie a prevádzkové stavy všetkých komponentov diskovej infraštruktúry.” Vďaka flexibilnejšiemu a efektívnejšiemu prostrediu sa zlepšili odozvy systému a riešenie zabezpečuje vysokú dostupnosť informácií. Allianz – SP zároveň profituje z plne virtualizovaného úložného prostredia a môže využívať existujúci úložný priestor bez ďalšieho zvyšovania komplexnosti infraštruktúry.

V súčasnej dobe firmy čelia explózii dostupných dát. Každá činnosť a interakcia s klientom vytvára dáta, ktoré je následne potrebné ukladať, kopírovať, analyzovať, klasifikovať a auditovať. IT oddelenia tak stoja pred otázkou – ako získať viac úložného miesta pri limitovaných prostriedkoch. Preto mnohé firmy pristupujú ku konsolidácii a virtualizácii, s cieľom optimalizovať dostupné zdroje a zjednodušiť prostredie, aby dokázali absorbovať nárast informácií.

Viac informácií o SVC nájdete na TotalStorage SAN Volume Controller.

Zdroj: IBM

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.