Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. septembra 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

IBM je lídrom v analytike a optimalizácii

Podľa IDC je silnou stránkou IBM vývoj novej generácie nástrojov a metodológií, ako aj marketing a branding analytických služieb a vývoj rastových stratégií. IBM je označená ako spoločnosť, ktorá má „perfektnú kombináciu schopností na to, aby zostala aj naďalej lídrom v tejto oblasti a zároveň má správny mix strategických iniciatív pre ďalšie posilnenie svojej vedúcej pozície v tomto ekosystéme.”

Správa ďalej uvádza, že: „IBM je podľa IDC MarketScape celosvetovým lídrom. IBM v praxi stavia  na silných kompetenciách v oblasti BAO (Business Analytics and Optimization) stratégií, BI (Business Intelligence) a riadenia výkonu (Performance Management), na pokročilých analytických a optimalizačných nástrojoch a na správe podnikových informácií (Enterprise Content Management). IBM má odborné tímy v ôsmych globálnych centrách, ktoré sú ďalej podporované kompetenčným centrom BAO. Vďaka tomu dokážu IBM experti pomáhať klientom na celom svete.” Jedno z globálnych centier sa nachádza aj na Slovensku.

„Bez dôveryhodných dát nie je možné získať relevantné informácie pre definovanie konkrétnych aktivít,” povedal Fred Balboni, globálny líder BAO v konzultačnej divízii IBM. „Naše kompetencie v analytike pomáhajú manažérom na celom svete – či už CMO, CFO, CEO alebo riaditeľom pre stratégiu a riadenie rizika, – ktorých priority a príležitosti závisia od schopnosti spracovať veľký objem dostupných dát.”

IBM rozvíja konzultačné služby v oblasti BAO od roku 2009 v špecializovanej konzultačnej divízii. Počas troch rokov sa počet konzultantov v tejto divízii zvýšil zo 4000 na 9000. IBM má v súčasnosti analytické centrá na celom svete a do výskumu „Big Data” (spracovanie veľkých objemov dát) plánuje ďalej investovať vyše 100 miliónov dolárov.

Viac informácií o IDC MarketScape nájdete na stránke: http://idcdocserv.com/234938e_IBM

Zdroj: IBM

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.