Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. novembra 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Iberdrola zaznamenala za deväť mesiacov nárast zisku o 18 %

Čistý zisk Iberdroly v období január-september 2017 vzrástol na 2,42 miliardy eur z 2,04 miliardy eur v rovnakom období predchádzajúceho roka. A jej tržby sa zvýšili o 3,5 % na 22,28 miliardy eur.

Čistý zisk posilnili výsledky nových firiem, ktoré zahŕňajú napríklad príjem 255 miliónov eur zo zlúčenia španielskej dcéry Gamesa s prevádzkou veterných turbín spoločnosti Siemens AG, vrátane mimoriadnej dividendy 198 miliónov eur z fúzie. A tiež kapitálové príjmy vo výške 521 miliónov eur z reorganizácie Iberdroly v Brazílii.

Iberdrola dodala, že nepriaznivé hydrologické podmienky v Španielsku, ktoré spôsobili pokles jej produkcie o 9000 gigawatthodín, mali negatívny vplyv vo výške 400 miliónov eur na jej zisk pred zdanením, úrokom, odpismi a amortizáciou.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.