Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

I. RADIČOVÁ: Kľúčovými partnermi v energetike sú pre SR krajiny V4

„Pre nás sú kľúčovými partnermi v tejto oblasti určite krajiny V4. Okrem V4 sem patria naši bezprostrední susedia, ako je Rakúsko, Ukrajina a následne Rumunsko a Chorvátsko,“ uviedla premiérka dnes v Bratislave na 4. výročnej energetickej konferencii zorganizovanej Slovenskou spoločnosťou pre zahraničnú politiku (SFPA).

„Cieľ je spoločný – aby naše spoločné projekty boli politicky aj finančne podporené aj na úrovni EÚ,“ povedala. Ich realizácia nie je totiž len nástrojom energetickej bezpečnosti, ale aj ďalšej liberalizácie energetických trhov a ich prepojenia s ostatnými trhmi v rámci EÚ alebo so svetovými trhmi.

„Úzka spolupráca V4 na energetickom dialógu s Ruskom a Ukrajinou a s ďalšími súčasnými alebo potenciálnymi dodávateľmi energetických surovín je našou ďalšou prioritou,“ spresnila.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.