Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. septembra 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

HYDROTURBO 2014: Bratislava hlavným mestom hydroenergetiky

Nové trendy vo vývoji technológií, financovania  a manažmentu vodných elektrární, či projektovanie a prevádzka malých vodných elektrární. To sú v skratke hlavné okruhy tém 22. ročníka medzinárodnej konferencie Hydroturbo 2014, ktorá sa koná 23. – 25. septembra v Bratislave.

Na konferencii sa zišli medzinárodne uznávané vedecké kapacity z oblasti hydroenergetiky, ako aj profesionáli  z radov  viacerých energetických spoločností z Európy i zámoria.  Bratislava sa tak na tri dni stane „hlavným mestom hydroenergetiky“ nielen v stredoeurópskom, ale i celosvetovom meradle.

Celkovo na podujatí odznie takmer 50 príspevkov. „Rečníci predstavia nové technológie na optimalizáciu výkonu turbín, expertné systémy pre diagnostiku malých vodných elektrární, či princípy rekonštrukcie starých elektrární s Francisovými turbínami. Popri tom sa budeme môcť oboznámiť aj s projektom úpravy koryta Dunaja v oblasti Hainburg, či s novými trendmi v potápačskej technike,“  uviedol prof. Ing. Peter Dušička, PhD. – vedúci Katedry hydrotechniky na Stavebnej fakulte STU a hlavný organizátor konferencie. Okrem odborníkov STU budú na konferencii zastupovať akademickú obec aj kolegovia z Vysokého účení technického v Brne  – VUT Brno a Českého vysokého učení technického v Prahe – ČVUT. 

Praktické skúsenosti z prevádzky, modernizácie a projektovania vodných elektrární budú spolu so zástupcami Slovenských elektrární, českého ČEZ-u a ČKD Blansko prezentovať aj ďalší zahraniční hostia. Pozvanie prijali napríklad odborníci z Electricité de France, kanadskej spoločnosti  ASL AQFlow, slovinského vývojového centra Zel-En d.o.o., ruskej HMS Group, ako aj firiem a vývojových centier z ďalších krajín.

Zástupcovia Slovenských elektrární vystúpia s príspevkom o skúsenostiach z 22- ročnej prevádzky Vodnej elektrárne Gabčíkovo a príprave generálnych opráv na tejto elektrární. Rovnako môže zaujať téma modernizácie riadiaceho systému na našej najväčšej prečerpávacej elektrárni, Čierny Váh.

Hydroturbo: Viac ako 40. ročná história

Konferencia Hydroturbo je medzinárodným podujatím zameraným na problematiku prevádzky, konštrukcie a vývoja vodných elektrární s viac ako 40-ročnou tradíciou. Pravidelne sa na nej stretávajú odborníci nielen z Európy, ale aj zo zámoria. Koná sa každý druhý rok, pričom v organizovaní konferencie sa strieda Slovensko a Česká republika. V tomto roku je hlavným organizátorom STU – Stavebná fakulta, katedra hydrotechniky.

Zdroj: Slovenské elektrárne

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.