Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. októbra 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Hudák: Štát chce mať v SE silnejšie slovo, možnosti sú zatiaľ otvorené

„Nechcem predbiehať udalosti, čakáme na analýzu, ktorú pripravuje skupina odborníkov pod záštitou Slovenského plynárenského priemyslu,“ pripomenul šéf rezortu hospodárstva.

Jednoznačne preto neodpovedal ani na otázku, či existuje reálna možnosť, že sa Slovensko nebude uchádzať o akcie patriace v súčasnosti Enelu, ak sa štátu podarí vyrokovať takú zmenu v akcionárskej zmluve, ktorá by napríklad zabezpečila právo veta v niektorých kľúčových otázkach.

„Podľa toho, aké budú tie alternatívy, môže ich byť niekoľko. Pôjde nám o to, aby sme mali silnejšie slovo v rámci Slovenských elektrární. Akým spôsobom to bude, nechám zatiaľ na výber podľa tých alternatív,“ reagoval Hudák.

Taliansky Enel rokuje v súčasnosti o predaji polovice svojho 66-% podielu v SE exkluzívne s českým Energetickým a průmyslovým holdingom (EPH). O predaji zvyšných akcií sa má rozhodnúť po dostavbe jadrovej elektrárne Mochovce, ktorá je momentálne pre štát prioritou.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.