Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. mája 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Hrozí nám v roku 2030 celosvetový blackout?

Ako teda budeme vyrábať elektrinu o 10, 20 či 50 rokov? Budú sa v budúcnosti využívať viac obnoviteľné zdroje alebo jadro? Naučíme sa efektívnejšie využívať súčasné technológie, alebo vynájdeme úplne nové spôsoby získavania elektriny? Hrozí nám v roku 2030 celosvetový blackout? Odpovede na tieto a ďalšie otázky za dozviete už 16. 5. 2012 o 15:30 v diskusii big fut live na www.bigfut.sk.

O budúcnosti výroby elektrickej energie budú diskutovať moderátori Štefan Hríb a Martin Mojžiš spolu s odbornými hosťami: profesorom Jozefom Sitekom z Ústavu jadrového a fyzikálneho inžinierstva STU v Bratislave, profesorom Jánom Gadušom z Centra výskumu obnoviteľných zdrojov SPU v Nitre, Klausom Willnowom, riaditeľom pre Inovačnú spoluprácu Siemens Energy, a Pompiliom Caramusciom, senior manažérom pre výskum a vývoj spoločnosti Enel.

Táto diskusia big fut sa uskutočňuje vďaka spolupráci s Ústavom elektroenergetiky a aplikovanej elektrotechniky Fakulty elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave, a to v rámci programu Medzinárodného vedeckého podujatia Energetika 2012 v Tatranských Matliaroch.

Viac o aktuálnej diskusii a o celom projekte big fut sa môžete dozvedieť na stránke www.bigfut.sk alebo na Facebooku http://www.facebook.com/bigfutSK

BIG FUT je seriál živých diskusií, ktoré hľadajú odpovede na naliehavé otázky súčasnosti. Okrem technologického pozadia prinášajú pohľad ekonomický, spoločenský a morálny. Big fut už v minulosti priniesol odpovede na otázky „Kedy budeme všetci elektrárne?“ a „Kedy sa budeme dožívať 100 rokov“. Záznamy z oboch diskusií sú dostupné na stránke big futu.

Zdroj: big fut

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.