Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. septembra 2012 Ostatné od Energia.skSITA

Hovorme spolu o energetickej nezávislosti

Odpovede na aktuálne otázky verejnosti o slnečnej energii prinesie odborný seminár, ktorý organizuje Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu (SAPI).

„Máme za cieľ vytvárať vhodné podnikateľské prostredie pre solárnu energetiku a podieľať sa na tvorbe legislatívy v tejto oblasti,“ hovorí Veronika Galeková, výkonná riaditeľka SAPI. „Cieľom odborných seminárov, ktoré organizujeme, je nielen poskytovať odborné poradenstvo, ale aj vzdelávať verejnosť a zlepšovať povedomie o fotovoltike.“

Dominovať bude téma strešných inštalácii

Druhý ročník seminára bude venovaný menším fotovoltickým inštaláciám s výkonom do 10 kWp určeným pre bežného spotrebiteľa. Predstavený bude aj nový model podpory pre takéto inštalácie – opatrenie známe ako NET METERING. „Ide o zdroje určené pre rodinné domy, ktoré užívateľom umožnia energetickú sebestačnosť – a to je nepochybne veľká téma budúcnosti, ktorá sa stáva už dnes aktuálnou,“ dodáva riaditeľka SAPI Veronika Galeková. Revolučný je najmä fakt, že každý z nás môže aktívne ovplyvňovať svoj energetický manažment a môže sa stať vlastníkom zdroja energie. Dosah týchto zmien možno porovnať s revolúciou, ktorú do komunikačnej sféry v posledných dvoch dekádach priniesli osobné počítače, mobilné telefóny a internet. Vďaka Slnku máme zdroj čistej elektrickej energie na streche vlastného domu. Nástroj, ktorý ak necháme svojim deťom, nadobudne cenu zlatého dedičstva. V priebehu posledných piatich rokov zaznamenala táto technológia také prudké rozšírenie, že sa stáva cenovo dostupnou alternatívou takmer pre každú slovenskú domácnosť, ktorá chce ušetriť a urobiť aj niečo pre budúcnosť.

Ambíciou organizátorov je nadviazať na minuloročnú vysokú úroveň seminára. Podľa V. Galekovej bol úspešný aj vďaka tomu, že SAPI sa minulý rok podieľala na tvorbe metodiky pre stavebné úrady, ktorá určila postup pri schvaľovaní fotovoltických zariadení – čo bolo jednou z tém seminára. „Odozva účastníkov bola veľmi pozitívna,“ dodáva V. Galeková. „Účastníci ocenili najmä fakt, že sme neprezentovali iba vízie a teoretické poznatky, ktoré už ľudia z tejto sféry poznajú, ale aj konkrétne informácie, ktoré sa dajú využiť v praxi. V tomto duchu by sme chceli pokračovať aj tento rok.“

Príďte sa dozvedieť viac o tom, ako to na Slovensku funguje, ak chcete mať vlastnú elektrinu zo slnka, ako je to s platnou legislatívou v tejto oblasti, položte otázky a diskutujte o tom, čo Vás zaujíma.

Odborný seminár s názvom FOTOVOLTIKA NA SLOVENSKU V ROKU 2013 sa uskutoční 4. októbra 2012 od 9.00 do 14.00 hodiny na pôde Kongresového centra Technopol v Bratislave na Kutlíkovej 17.

Viac informácii sa podrobný program nájdete na stránke www.sapi.sk.

Prihlášky či žiadosti o podrobnejšie informácie posielajte na adresu seminar@sapi.sk

Tešíme sa na stretnutie plné slnečnej energie!

Zdroj: Envis

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.