Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. decembra 2016 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Hospodárske výbory parlamentov EÚ v Bratislave diskutujú o Energetickej únii

Ako ďalej informovala Kancelária Národnej rady (NR) SR, takéto medziparlamentné stretnutie výborov je osobitný formát, ktoré predsednícky národný parlament môže, ale nemusí zorganizovať. Táto platforma združuje poslancov národných parlamentov za účelom prerokovania záležitostí spoločného záujmu. Stretnutie spoločne vedú predsedovia vecne príslušných výborov predsedníckeho národného parlamentu.

Jednou z hlavných tém slovenského predsedníctva je aj budovanie európskej Energetickej únie. Vysokú aktuálnosť témy podporuje aj skutočnosť, že post podpredsedu EK, ktorý je poverený touto agendou, zastáva práve slovenský zástupca Maroš Šefčovič. Práve toto východisko podnietilo NR SR vytvoriť priestor pre interakcie na tému Energetickej únie aj na parlamentnej úrovni.

Medziparlamentné stretnutia výborov organizované predsedníckymi národnými parlamentmi sa v ostatnom období zameriavali na témy ako energetická bezpečnosť, digitálna ekonomika, jednotný trh, zamestnanosť, vzdelávanie, kultúrna spolupráca, poľnohospodárstvo, rozvojová spolupráca, ľudské práva a slobody v 21. storočí či obchodovanie s ľuďmi.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.