Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. novembra 2011 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

Hospodárska kríza zvyšuje záujem o drevené pelety

„Tvrdenie sa dá deklarovať napríklad na zvýšenom využívaní biomasy na Slovensku. Kým veľká časť produkcie drevených peliet išla v minulosti na export, s prepuknutím hospodárskej krízy sa ich export takmer stratil. Najväčší výrobcovia peliet v SR určite zaznamenali výrazný pokles exportu,“ uviedol pre TASR Hudec.

Na druhej strane ich produkcia neklesla, pretože sa veľmi výrazne zvýšil dopyt po peletách na Slovensku. „To je jasný dôkaz, že keď prišla kríza – prišla tendencia šetriť, tak bežný človek sa začína ako ktorýkoľvek racionálny spotrebiteľ zamýšľať, ako môže ušetriť peniaze,“ konštatoval.

Pripomenul, že jedným zo spôsobov šetrenia pri energiách je zmena energonosiča, ktorý dosiaľ domácnosť využívala. „Druhým spôsobom je zateplenie, ktoré je už na každej domácnosti, na jej finančných možnostiach a zvážení,“ podotkol.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.