Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
uhoľná elektráreň uhlie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com/ eutrophication&hypoxia (licencia Creative Commons)
9. januára 2013 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Hornonitrianske bane vlani vyťažili vyše 2 mil. ton uhlia

Hornonitrianske bane Prievidza vyťažili vlani vyše 2,042 mil. ton uhlia, z čoho 2,036 mil. ton dodali Elektrárňam Nováky. Ako informovala hovorkyňa baní Adriana Siváková, objem investícií v roku 2012 dosiahol 6,66 mil. eur. „V novom roku plánujeme preinvestovať 11 mil. eur, z toho na banské diela 5,2 mil. eur,“ uviedla Siváková.

Hlavnými cieľmi Hornonitrianskych baní v roku 2013 sú dosiahnutie ziskového hospodárenia, zníženie úverovej zadlženosti a udržanie ťažby na úrovni asi 2,1 mil. ton uhlia. „Jedným z hlavných cieľov je zabezpečenie prípravy ťažobnej spôsobilosti pre rok 2014 na úrovni 1,99 mil. ton. Pre splnenie tohto cieľa je potrebné v roku 2013 vyraziť 14,5 kilometra banských chodieb,“ informovala Siváková.

Hornonitrianske bane Prievidza sú najväčšou ťažobnou hnedouhoľnou firmou na Slovensku. Svojou činnosťou nadväzujú na Západouhorskú kamennouhoľnú účastinnú spoločnosť založenú v roku 1909. Skupina baní ku koncu roka 2012 zamestnávala vyše 4 tis. ľudí.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.