Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. augusta 2012 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Hornonitrianske bane Prievidza s poklesom výnosov o 14,8 %

Spoločnosť Hornonitrianske bane Prievidza dosiahla v prvom polroku celkové výnosy na úrovni 60,5 mil. eur. Medziročne však klesli o 14,8 %. Tržby z predaja uhlia tvorili z výnosov takmer 90 %, no medziročne poklesli o 14,7 % na 54,2 mil. eur. Zisk podniku sa medziročne výrazne znížil. Kým v prvých šiestich mesiacoch minulého roka to bolo 1,7 mil. eur, tak v tomto roku to bolo ku koncu júna 71 tis. eur. Vyplýva to z informácií zverejnených spoločnosťou.

Akciová spoločnosť Hornonitrianske bane Prievidza, ktorej 97-percentným vlastníkom je firma Hornonitrianske bane zamestnanecká, je najväčšou ťažobnou hnedouhoľnou firmou na Slovensku. Vznikla v roku 1996. Svojou činnosťou nadväzuje na Západouhorskú kamennouhoľnú účastinnú spoločnosť založenú v roku 1909. Predmetom podnikania je najmä ťažba uhlia pre energetiku, priemysel a domácnosti.

Zdroj: © SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.