Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. novembra 2011 Ostatné od Energia.skTASR

Holjenčík: Energetické zákony schválené vládou sa pripravili bez účasti ÚRSO

„Kto iný by mal lepšie poznať aplikačnú prax ako ÚRSO, ako naši pracovníci. Počnúc referentom na MH SR a končiac pánom ministrom môžem s istotou povedať, že ani jeden nepozná, ako funguje regulačný úrad, s akými problémami sa úrad borí. Ministerstvo hospodárstva SR ani nepozná, čo je potrebné riešiť nielen vo vzťahu k energetickému balíčku, ale ani vo vzťahu k tomu, aby bola znížená administratívna záťaž na podnikateľské subjekty,“ uviedol dnes na energetickej konferencii Energofutura 2011 v Bratislave Holjenčík.

„Regulačný úrad v súčasných podmienkach fungoval maximálne štandardne a nikdy nebol nezávislejší, ako je teraz,“ vyhlásil predseda Rady pre reguláciu ÚRSO.

Štátny tajomník MH SR Kristián Takáč na konferencii Holjenčíkovu kritiku odmietol. „ÚRSO sa mal možnosť vyjadriť k návrhom zákonov aj prostredníctvom medzirezortného pripomienkového konania. Navyše, pri finišovaní legislatívneho procesu pri príprave energetických zákonov sme (MH SR – pozn. TASR) obhajovali kompetencie ÚRSO. Presadzovali sme, aby sekundárna regulačná legislatíva zostala v kompetencii regulačného úradu,“ dodal Takáč.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.