Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. septembra 2011 Jadrová energia od Energia.skTASR

Holandskí zelení chcú referendum o atómových elektrárňach

Holandská tlačová agentúra ANP uviedla koncom minulého týždňa, že ľavicová strana GroenLinks čoskoro predstaví svoj nový návrh zákona. Podľa tejto legislatívnej úpravy by vláda bola povinná podriadiť všeľudovému hlasovaniu akékoľvek rozhodnutia týkajúce sa výstavby nových jadrových elektrární. Na uskutočnenie referenda v tejto krajine je potrebných 300.000 podpisov. Podľa návrhu zelených by sa za návrh vlády v oblasti jadrovej energetiky muselo súhlasne vyjadriť aspoň 30 % účastníkov referenda, aby tento návrh prešiel.

V Holandsku momentálne funguje iba jedna jadrová elektráreň v meste Borselle na juhozápadnom pobreží (Kernenergiecentrale Borssele), ktorá je v prevádzke od roku 1973. Vláda však ohlásila plány na výstavbu dvoch alebo viacerých nových atómových elektrární, s čím domáca strana zelených nesúhlasí.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.