Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

HLOHOVEC: Osvetlenie ulíc riadi systém CityTouch, počíta aj s astrokalendárom

Realizátorom prvej a druhej etapy modernizácie VO bola spoločnosť O.S.V.O. comp, a.s., ktorá je od roku 2015 správcom verejného osvetlenia v meste. „Aktuálne máme v Hlohovci 2542 svetelných bodov s LED modulom, 31 kusov diaľkovo riadených rozvádzačov typu S.E.R.V.O., ktorý dohliada na prevádzkové parametre siete, a vymenených je približne 17 kilometrov vzdušného vedenia,“ informoval primátor Hlohovca Miroslav Kollár.

Počas leta bolo tiež kompletne zrekonštruované osvetlenie v zámockom areáli, ktorého podobu odobril krajský pamiatkový úrad. Vymenených bolo 60 svietidiel v zámockej záhrade a 25 historizujúcich lucerien pri Empírovom divadle, na zámockých terasách a pri Špitáliku.

Výmena VO priniesla výrazné úspory v spotrebe elektrickej energie už koncom roka 2015, kedy sa začala realizovať 1. etapa a bolo vymenených 1148 kusov svietidiel. „Pri porovnaní plánovanej spotreby pre rok 2017 a spotreby pred rekonštrukciou v roku 2014 bude úspora takmer 60 percent,“ konštatoval primátor.

Podľa Kollára nový systém poskytne flexibilitu, informovanosť a presnosť. CityTouch má údaje o aktuálnom stave každého svietidla, čo zaručí skvalitnenie údržby a rýchlejšie opravy. Rozvádzače kontrolujú parametre siete a na základe astrokalendára riadia zapínanie a vypínanie VO v meste.

Spoločnosť O.S.V.O. comp pokračuje v modernizácii VO. V tomto období realizuje výmenu 23 kusov starých betónových stožiarov v havarijnom stave za nové oceľové na Námestí sv. Michala. Do konca októbra dôjde k nasvieteniu priechodu pre chodcov na Nitrianskej ulici pod cintorínom. Plánované je tiež nasvietenie priechodov pri kláštore a poliklinike. Na Mierovej ulici bude doplnených 20 nových stožiarov s LED lampami a päť LED svietidiel bude upevnených na už existujúce stožiare. V priebehu rokov 2016 až 2017 došlo aj k čiastočnej obnove vianočnej výzdoby mesta, v ktorej plánuje správca VO pokračovať.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.