Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. apríla 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Hlavná cena Via Bona tento rok pre Skupinu VSE

Skupina VSE získala Hlavnú cenu pre veľké podniky za komplexný prístup v oblasti zodpovedného podnikania. Ku strategickým otázkam spoločnosti patria dlhodobé udržateľné hospodárenie firmy, zamestnanosť v regióne či investície. Spoločnosť zaviedla nové programy zvyšujúce efektívnosť či transparentnosť. Patrí k nim systém ombudsman, elektronické aukcie, či nadštandardné energetické poradenstvo pre všetky segmenty. Filantropia, dobrovoľnícke aktivity zamestnancov, zodpovedný prístup voči životnému prostrediu sú pre Skupinu VSE samozrejmosťou. „Stali sme sa víťazmi vďaka  vyváženému prístupu k podnikaniu ako interne tak aj externe. Patríme k lídrom v oblasti zodpovedného podnikania, čo potvrdili aj renomovaní odborníci z rôznych oblastí, ktorí hodnotili jednotlivé projekty,“ dodáva Thomas Jan Hejcman.

Zelená cena bola Skupine VSE udelená za projekt Ochrana vtáctva na 22 kV elektrických vedeniach. Snahou projektu je zmierňovať dopady ľudskej činnosti na vtáčie biotopy a ich potravinový reťazec. Spoločnosť ochraňuje ohrozené vtáčie druhy na východe Slovenska a hľadá riešenia, ako minimalizovať negatívne dôsledky distribúcie elektriny na vtáčiu populáciu. „Uvedomujeme si, že dlhodobo udržateľné dosahovanie obchodných cieľov našej spoločnosti nie je možné bez toho, aby prevádzkované elektrické vedenia boli bezpečné nielen pre človeka, ale aj pre faunu,“ objasňuje dôvod realizácie projektu Radoslav Haluška, riaditeľ divízie Sieťové služby.

Čestné uznanie bolo Skupine VSE odovzdané za zapojenie sa do projektu Twins. Ide o implementovanie praktík zodpovedného podnikania v dodávateľskom reťazci. VSE a jej dodávateľ Slavstroj vytipovali riešenie spoločného problému, ktorý predstavuje riziko pre obe spoločnosti. Ide predovšetkým o nastavenie procesov v oblasti ľudských zdrojov, hlavne v BOZP.

Ocenením Via Bona organizátor súťaže – Nadácia Pontis každoročne vyjadruje verejné uznanie firmám a podnikateľom, ktorí na Slovensku rozvíjajú firemnú filantropiu a zodpovedné podnikanie. Odborná komisia vyberala spomedzi 82 nominácií.

Zdroj: Východoslovenská energetika

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.