Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. novembra 2015 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Hlasujte za najkrajšie obnovenú pamiatku a vyhrajte

Súťaž Najkrajšia obnovená pamiatka na sociálnej sieti Facebook Vaše SPP prebieha popri hlavnej súťaži Kultúrna pamiatka roka. Jej cieľom je pritiahnuť pozornosť mladšej generácie a rozvíjať jej pozitívny prístup ku kultúrnym pamiatkam na Slovensku. Od 18. novembra do 9. decembra 2015 budú mať možnosť všetci fanúšikovia histórie hlasovať a dať „like“ práve tej pamiatke, ktorá je podľa nich najkrajšie zreštaurovaná či obnovená. Odmenu v súťaži získajú piati hlasujúci.

Zástupca výhernej pamiatky si odnesie odmenu vo forme sošky Like. Historicky prvú sošku Like získal v minulom roku Kaštieľ s múzeom v Dolnej Strehovej. „Vďaka súťaži na Facebooku chceme zvýšiť ich záujem o kultúrne dedičstvo na Slovensku, súčasne s vyslovením presvedčenia, že sa v budúcnosti do obnovy pamiatok aj osobne zasadia,“ podčiarkuje manažérka súťaže Ľubica Oreská z SPP a dodáva, že každý môže odovzdať svoj hlas na www.facebook.com/VaseSPP

Ministerstvo kultúry každoročne vyhlasuje súťaž Kultúrna pamiatka roka. Jej desiaty ročník priniesol 15 nádherne zrenovovaných pamiatok z celého Slovenska, ktoré sa budú uchádzať o hlavné ceny – sošky bájneho vtáka Fénixa. SPP a Nadácia SPP ako dlhodobý partner programu Obnovme si svoj dom aj v tomto ročníku prispeje víťazom na ich záslužnú obnovu nominovanej pamiatky sumou 8300 eur. Cieľom hlavnej súťaže je podporovať zodpovedný prístup vlastníkov národných kultúrnych pamiatok a predstaviteľov samospráv miest a obcí k ochrane kultúrneho dedičstva Slovenskej republiky. Víťazov vyberá odborná komisia. SPP a Nadácia SPP sú partnerom tohto programu už od roku 2004. Doteraz podporili viac ako 200 projektov obnovy národných kultúrnych pamiatok v rámci celého Slovenska za viac ako 16 miliónov eur.

Zdroj: SPP, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.