Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. mája 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Hellenic Petroleum dosiahla v 1. kvartáli vyšší ako očakávaný zisk

Hellenic Petroleum dosiahla za tri mesiace do konca marca čistý zisk po očistení od skladových zásob 45 miliónov eur, rovnako ako v 1. kvartáli minulého roka. Analytici, ktorých oslovila agentúra Reuters, však koncernu predpovedali oveľa nižší zisk, a to v priemere 28,2 milióna eur.

Spoločnosť prevádzkuje okrem rafinérií aj čerpacie stanice na Balkáne, ale stále generuje väčšinu zisku na domácom trhu, kde spotreba palív klesla v dôsledku zvýšenia daní a negatívneho vplyvu dlhovej krízy na kúpyschopnosť obyvateľstva.

Dopyt po benzíne na gréckom trhu v 1. štvrťroku klesol o 10 %, spotreba vykurovacieho oleja sa znížila o 15 %.

Vďaka úsporným opatreniam však prevádzkový zisk Hellenic Petroleum v období január-marec vzrástol medziročne o 4,2 % na 75 miliónov eur, čo sa zruba zhoduje s odhadmi analytikov, ktorý firme predpovedali zisk v priemere 77,3 milióna eur.

Pološtátny koncern očakáva, že jeho výsledky sa ešte zlepšia, keď koncom júna po modernizácii obnoví prevádzku rafinérie Elefsina.

Hellenic Petroleum je zaradená do privatizačného programu, ktorý je podmienkou na čerpanie úveru od veriteľov a má pomôcť krajine znížiť jej dlhy.

Informovala o tom agentúra Reuters.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.