Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. júla 2017 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Halliburton sa v druhom kvartáli dostal z červených čísiel

Spoločnosť, ktorá poskytuje služby ropným firmám, dosiahla za tri mesiace do konca júna 2017 čistý zisk 28 miliónov USD (24,05 milióna eur), čo predstavuje 3 centy na akciu, zatiaľ čo vlani v rovnakom období vykázala stratu 3,21 miliardy USD alebo 3,73 USD na akciu. Vo výsledku za minulý rok sú zahrnuté jednorazové náklady vo výške 3,5 miliardy USD spojené s prevzatím firmy Baker Hughes.

Bez započítania jednorazových položiek dosiahol koncern v 2. kvartáli 2017 zisk 27 centov na akciu. Analytici mu však predpovedali slabší výsledok, a to zisk 18 centov/akcia.

Tržby spoločnosti v sledovanom období vzrástli na 4,96 miliardy USD z vlaňajších 3,84 miliardy USD a boli tiež vyššie ako 4,86 miliardy USD, ktoré očakávali analytici.

Halliburton zaznamenal v uplynulom štvrťroku prevádzkový zisk 146 miliónov USD, kým pred rokom mal prevádzkovú stratu 3,88 miliardy USD.

Za tieto pozitívne výsledky vďačí najmú posilňovaniu trhových podmienok v Severnej Amerike, kde koncern dosiahol v 2. kvartáli najstrmší rast tržieb, medziročne o 24 %.

© TASR

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.