Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. januára 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

GRI iniciuje medzinárodnú diskusiu o budúcnosti reportovania trvalo udržateľného rozvoja

GRI, architekt svetovo najpoužívanejšieho rámca reportovania trvalo udržateľného rozvoja, dnes s potešením oznamuje začiatok projektu Reporting 2025. V priebehu nasledujúceho roka GRI uskutoční pohovory s lídrami z rôznych oblastí a na ich základe identifikuje najvýznamnejšie problémy, ktoré budú – alebo by mali – stáť v centre pozornosti programov a verejných správ spoločností. V priebehu roka 2015 bude GRI pripravovať články, videá a analytické dokumenty a uverejňovať ich na svojej webovej stránke.

„S postupným dozrievaním praxe reportovania je nesmierne dôležité uistiť sa, že naše aktivity povedú k vytvoreniu trvalo udržateľnej globálnej ekonomiky,“ hovorí generálny riaditeľ GRI, Michael Meehan. „Znamená to, že organizácie musia robiť viac, než len pripravovať správy o trvalo udržateľnom rozvoji. Zozbierané údaje sa musia stať podkladom na prijímanie informovaných rozhodnutí, nie len rozhodnutí vedenia, ale aj rozhodnutí ostatných aktérov a zainteresovaných strán. Projekt Reporting 2025 preskúma, ako sa takýto stav bude dať dosiahnuť čo najlepším spôsobom.“

Lídrom projektu Reporting 2025 je Nelmara Arbex, hlavná poradkyňa GRI pre inovácie v reportovaní. Nelmara už 14 rokov pôsobí v oblasti trvalo udržateľného podnikového rozvoja. Vo svojej predchádzajúcej pozícii námestníčky generálneho riaditeľa GRI dohliadala nad prípravou smerníc G4, do ktorej sa zapojili tisícky aktérov z viac než 30 krajín. O svojej novej úlohe sa Nelmara vyjadrila: „Smernice GRI sa v priebehu posledných dvadsiatich rokov vyvíjali tak, aby odrážali vývoj spoločenských očakávaní v oblasti obchodnej transparentnosti a dobrého hospodárenia. V priebehu projektu Reporting 2025 budem v kontakte so špičkovými manažérmi a lídrami a na základe našich diskusií sa budem snažiť naplánovať, ako bude vyzerať oblasť reportovania trvalo udržateľného rozvoja za desať rokov.

Na znak svojho záväzku k vytvoreniu trvalo udržateľnejšej budúcnosti sa Boston College – Centrum pre podnikové občianstvo, Enel a SAP v úlohe globálnych sponzorov podujali v spolupráci s GRI podporovať túto medzinárodnú diskusiu.

Do projektu Reporting 2025 sa v rámci skupiny GRI pre podnikové líderstvo môžu zapojiť aj ďalšie podniky, pripravené prevziať vedenie pri definovaní budúcnosti reportovania trvalo udržateľného rozvoja a zverejňovania informácií. „Skupina pre podnikové líderstvo umožní špičkovým spoločnostiam, aby sa ujali vedúcej úlohy v tvarovaní budúcnosti reportovania,“ hovorí riaditeľka GRI pre vzťahy s podnikmi a zainteresovanými stranami, Nikki McKean-Wood. „Členovia tejto skupiny budú môcť profilovať svoje organizácie v centre globálnej diskusie o tom, ako vytvoriť trvalo udržateľnejšiu budúcnosť.“

Viac informácií nájdete na webovej stránke GRI, alebo sa môžete obrátiť na Daviona Forda, manažéra pre vzťahy s médiami (ford@globalreporting.org).

Enel je jedným z globálnych sponzorov tejto inicatívy.

O organizácii GRI

GRI je nezisková organizácia pracujúca vo verejnom záujme na vízii trvalo udržateľnej globálnej ekonomiky, v ktorej organizácie zodpovedne spravujú svoje ekonomické, environmentálne, sociálne a riadiace pôsobenie a vplyvy. Smernice GRI používa v dnešnej dobe pri reportovaní trvalo udržateľného rozvoja viac než 5000 organizácií vo viac než 90 krajinách. V databáze zverejňovania informácií o trvalo udržateľnom rozvoji GRI je zaregistrovaných viac než 20 000 správ a na smernice GRI sa vo svojich politikách odvoláva 23 krajín. GRI vyvíja dva druhy aktivít: prvým je poskytovanie usmernení pre reportovanie trvalo udržateľného rozvoja a druhým príprava aktivít, produktov a nadväzovanie partnerstiev na zvýšenie hodnoty reportovania trvalo udržateľného rozvoja pre organizácie.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.