Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. novembra 2010 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Greenpeace žiada súd zastaviť licencie na hlbinnú ťažbu v Severnom mori

Organizácia uviedla, že chce, aby súd nariadil vláde zastavenie vydávania licencií dovtedy, dokiaľ sa nezistí jednoznačná príčina výbuchu na ropnej plošine Deepwater Horizon v Mexickom zálive. Výbuch z 20. apríla tohto roka zabil 11 pracovníkov na plošine a spôsobil najväčšiu ekologickú katastrofu v dejinách USA.

Žiadosť sa vzťahuje na 20 licencií na hlbinnú ťažbu ropy a v prípade, že organizácia Greenpeace bude úspešná, môže zastaviť ďalšie kolo ich udeľovania. Podľa zástupcov Greenpeace sú dotknuté licencie určené pre ekologicky veľmi citlivé oblasti, ktoré sú dôležité pre život delfínov a veľrýb.

„Vláda rozdáva ťažobné licencie na všetky strany, ako keby k havárii na Deepwater Horizon nikdy nedošlo,“ povedal výkonný riaditeľ Greenpeace John Sauven. Podľa neho ropné firmy dnes ťažia v omnoho nebezpečnejších oblastiach britských vôd, kde prípadný únik ropy by bol pre ekosystém katastrofou.

Informovala o tom agentúra AP.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.