Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

GREENPEACE: S financovaním môže byť problém aj pri vyraďovaní ďalších reaktorov

Podľa jej slov viacerí prevádzkovatelia do fondu neodvádzajú dostatok prostriedkov na budúce vyradenie súčasne využívaných reaktorov a okrem toho je tam má byť vytvorený trojmiliardový „historický“ deficit. Tvrdí, že riešenie tohto problému od minulého roka zvyšuje cenu elektrickej energie obyvateľom, zatiaľ čo prevádzkovateľ jadrových elektrární dosahuje „obrovské“ zisky.

Environmetalisti upozorňujú, že ak nedôjde k zlepšeniu situácie s odvodmi do fondu, podobný problém nedostatkov financií môže nastať v budúcnosti pri vyraďovaní elektrární v Jaslovských Bohuniciach a Mochovciach. „Vtedy už nebude možné obviňovať Európsku komisiu, že tento kritický stav spôsobila. Nová vláda by mala ochraňovať financie a bezpečnosť občanov, nie nadnárodnej firmy,“ zhrnula.

Ala

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.