Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. novembra 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Grécky energopodnik PPC zaznamenal za 3. kvartál stratu 38 mil. eur

Výsledkom je strata za 3. štvrťrok tohto roka vo výške 38 miliónov eur, zatiaľ čo firma pôvodne počítala so stratou na úrovni 14,9 milióna eur. Na porovnanie, za rovnaké obdobie minulého roka dosiahla spoločnosť zisk 172,3 milióna eur.

Predstavitelia PPC a viacerí analytici sa obávajú, že mnohí zákazníci prestanú platiť potom, ako vláda rozhodla, že kontroverznú daň z nehnuteľností bude vyberať prostredníctvom účtov za elektrinu. Spomínaná daň by mala prispieť k splneniu rozpočtových cieľov stanovených v podmienkach záchranného programu Európskej únie (EÚ) a Medzinárodného menového fondu (MMF) pre Grécko.

„Toto predstavuje pre PPC vážny problém, určite to povedie k meškaniu platieb,“ povedal jeden z analytikov.

Situáciu PPC zhoršili aj rastúce ceny plynu a ropy, ktoré patria k základným vstupným surovinám PPC pri produkcii elektrickej energie. Energetické náklady spoločnosti vzrástli od začiatku roka do konca septembra takmer o štvrtinu. Navyše, znížili sa príjmy od kľúčových zákazníkov, ktorými sú priemyselné podniky. Niektoré z nich začali na elektrine šetriť a iné sa zasa obrátili na lacnejšiu konkurenciu.

Informovala o tom agentúra Reuters.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.