Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. augusta 2017 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Grécko obdržalo šesť ponúk na plynárenskú spoločnosť DESFA

Krajina sa v dôsledku osem rokov trvajúcej ekonomickej krízy plánuje tento rok zbaviť podielu za celkovo dve miliardy eur, v budúcom roku potom až za 3,5 miliardy eur. Chcela by sa tiež stať tranzitnou krajinou pre prepravu plynu z Ázie a východného Stredomoria do Európy, uviedla agentúra Reuters.

Medzi záujemcami o podnik DESFA sú firmy Macquarie Infrastructure and Real Assets, ďalej konzorcium talianskej firmy Snam, belgickej Fluxys, holandskej Gasunie a španielského podniku Enagas, nasleduje rumunským štátom vlastnený Transgaz spolu s francúzskym GRTgaz, ďalej španielska Regasificadora del Noroeste, nasledovaná firmou Integrated Utility Services a firmou Powerglobe LLC. Tie firmy, ktoré postúpia do užšieho výberu, budú neskôr môcť podať záväznú ponuku.

Vlani Atény uzavreli dohodu o predaji väčšinového podielu v spoločnosti DESFA azerbajdžanskej ropnej spoločnosti SOCAR, z dohody ale nakoniec nič nebolo. Predaj podniku sa podľa podmienok záchranného programu musí uskutočniť do konca tohto roka.

DESFA vlastní a prevádzkuje plynovodnú sieť s dĺžkou 1459 kilometrov, ktorá prepravuje plyn gréckym odberateľom z grécko-bulharskej a grécko-tureckej hranice. Vlani mala obrat 170 miliónov eur a čistý zisk 34 miliónov eur.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.