Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. apríla 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

GGE vyhrala v Srbsku tender na výstavbu paroplynu za 450 mil. eur

Projekt by sa mal zrealizovať v dvoch etapách, v rámci každej sa postaví inštalovaný výkon 230 MWe. Ukončenie prvej etapy sa predpokladá do konca roka 2014, druhej etapy následne do konca roka 2019. Paroplynový cyklus bude dodávať elektrickú energiu pre spoločnosť EPS (Electric Power Industry of Serbia) a zároveň zásobovať teplom 380.000 obyvateľov mesta Nový Sad. Tender na elektráreň vyhlásili v októbri 2009.

Memorandum o príprave realizácie tohto projektu slávnostne podpísali zástupcovia GGE v Novom Sade 24. apríla 2012. Aktu podpísania sa zúčastnili premiér vlády autonómnej provincie Vojvodina Bojan Pajtič, generálny riaditeľ EPS Dragomir Markovič, primátor mesta Nový Sad Igor Pavličič a poradca premiéra pre energetiku Petr Škundrič.

Skupina GGE vznikla v roku 2007 a podniká ako strategická investičná spoločnosť v energetickom priemysle. Patrí medzi významné spoločnosti v oblasti výroby a dodávky tepla, elektrickej energie, ako aj pri dodávkach plynu. Na Slovensku prevádzkuje viaceré výrobné zdroje. Dcérska spoločnosť Elgas je zároveň tretím najväčším dodávateľom plynu pre veľkoodberateľov na Slovensku. Spoločnosť zamestnáva viac ako 150 odborníkov z oblasti energetiky.

Jal ed

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.