Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. júna 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Generálny riaditeľ Enelu prezidentom európskeho energetického združenia Eurelectric

„Zabezpečenie zdravej a dostatočnej investície do energetických technológií a infraštruktúry v Európe bude mať zásadný význam pre poskytovanie bezpečnej, cenovo dostupnej, nízko-uhlíkovej dodávky elektriny pre občanov Európy v nasledujúcich desaťročiach,“ uviedol Fulvio Conti, nový prezident združenia Eurelectric na tlačovej konferencii.

„Tieto investície si vyžadujú dve veci: stabilný a predvídateľný dlhodobý regulačný rámec a rovnaké podmienky na trhoch, ktoré umožnia a ocenia efektívne inovačné projekty,“ dodal.

Predstavenstvo Eurelectric vymenovalo ďalej Tomasza Zadrogu, generálneho riaditeľa poľskej energetickej skupiny PGE, za druhého viceprezidenta združenia. F. Conti a T. Zadroga sa ujmú svojich povinností od pondelka 13. júna a pripoja sa k viceprezidentovi združenia Johannesovi Teyssenovi (gen. riaditeľ spoločnosti E. ON), ktorý bol zvolený v minulom roku.

Eurelectric je združením, ktoré zastupuje záujmy európskej energetiky pozdĺž celého hodnotového reťazca: výroba, prenos, distribúcia a predaj elektriny. Eurelectric zoskupuje národné asociácie pre oblasť elektriny, ak takýto subjekt existuje, alebo predné elektrické podniky v každej krajine. V súčasnej dobe má 33 riadnych členov, vrátane všetkých 27 členských štátov EÚ.

Eurelectric má v súčasnosti aj 22 nehlasujúcich pridružených členov zastupujúcich sektor energetiky naprieč Európou, v oblasti Stredozemného mora a z iných kontinentov. Riadni členovia a pozorovatelia zastupujúci európske a stredomorské pobočky majú kreslo v predstavenstve združenia, najvyššom rozhodovacom orgáne. K členom patrí aj 12 pridružených členov z energetického sektora, ako aj 24 obchodných partnerov z iných odvetví.

Zdroj: Slovenské elektrárne – Enel

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.