Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. júna 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

General Electric predáva divíziu na výrobu žiaroviek

Podnik uviedol, že rokovania s potenciálnymi záujemcami sa práve začali a že nie je isté, koľko môže firma z predaja divízie osvetlenia získať. Ekonomický denník The Wall Street Journal (WSJ) odhadol v apríli hodnotu divízie na 500 miliónov dolárov. Predaj by sa ale nemal týkať profesionálneho ani LED osvetlenia.

Z terajších plánov by asi nemal radosť Thomas Alva Edison, ktorý stál pred 125 rokmi pri zrode konglomerátu. Žiarovky boli totiž od začiatku symbolom podniku. General Electric vznikol v roku 1892 zlúžením firiem Edison Electric Light, Edison Lamp, Edison Machine Works a Bergmann & Co. V roku 1935 boli žiarovky GE použité na osvetlenie vôbec prvého nočného zápasu najvyššej americkej baseballovej ligy Major League Baseball. V roku 1938 prišla GE s vynálezom žiarovky a v roku 1959 halogénové žiarovky. Predaj výroby žiaroviek je podľa CNNMoney ukážkou toho, ako che konglomerát držať krok s modernou ekonomikou.

Spoločnosť General Electric bola dlho známa vďaka žiarovkám, ale tiež vďaka domácim spotrebičom, akými sú chladničky a mikrovlnné rúry. Neskôr prenikla aj do médií a financovania, mediálne aktíva už ale predala a zbavila sa aj väčšiny svojej finančnej divízie.

Generálny riaditeľ GE Jeff Immelt sa rozhodol zamerať firmu na oblasti, o ktoré by mohol byť záujem. To je podľa neho zdravotná starostlivosť, vlaky, veterné turbíny a letecké motory a rovnako možnosti zlepšenia produktivity výroby, ako je digitalizácia tovární a takzvaný internet vecí.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.