Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. decembra 2017 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Gazprom vyvezie tento rok rekordný objem plynu, 192 miliárd m3

Program investícií v nasledujúcich dvoch rokoch bude najväčší v histórii Gazpromu. V roku 2018 dosiahnu 2,4 bilióna RUB (3,4 miliardy eur).

Koncern realizuje viaceré strategické medzinárodné projekty. Patrí medzi ne plynovod Sila Sibíri. Koncom roku 2019 sa ním začne dopravovať plyn do Číny. Práce budú pokračovať na Tureckom prúde a Rusko s Nemeckom by mala v rovnakom roku spojiť aj druhá vetva Severného prúdu.

Tento týždeň začala pracovať prvá linka na skvapalňovanie zemného plynu v Sabatte na polostrove Jamal. Prvý tanker a súčasne aj ľadoborec Christoph de Margerie bude smerovať do Číny. Flotilu tankerov bude tvoriť 15 rovnakých plavidiel. Rusko sa chce stať významným hráčom na svetovom trhu so skvapalneným plynom.

Dôležité ciele v plynofikácii má koncern v nasledujúcom roku pred sebou aj na domácej pôde.

12 jns ed

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.