Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. decembra 2017 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Gazprom očakáva tento rok rekordný vývoz plynu do Európy

Podľa Medvedeva by mal Gazprom vyviezť na európsky trh v roku 2017 rekordných minimálne 190 miliárd kubických metrov (m3) zemného plynu. V prípade potvrdenia týchto údajov to bude znamenať rekord. V budúcom roku firma očakáva pokles vývozu, aj naďalej by však chcela export udržať blízko tohtoročnej predpokladanej rekordnej úrovne. V roku 2018 by vývoz mal dosiahnuť minimálne 180 miliárd m3 plynu.

„Samozrejme, je to biznis, nie športové zápolenie,“ povedal Medvedev. „Aj napriek tomu ide o novú etapu v histórii spoločnosti,“ dodal.

Gazprom sa na celkovej spotrebe zemného plynu v Európe podieľa viac než tretinou. Európska únia sa usiluje svoju závislosť od plynu z Ruska zmierniť a pracuje na diverzifikácii energetických dodávok. Ako uviedla agentúra Bloomberg, Brusel tlačí hlavne na zvýšenie kapacity prístavov, čo by umožnilo dovoz väčšieho objemu skvapalneného zemného plynu (LNG) najmä z USA.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.